Мат vs. сјајни кармини за усни

 Последната година, мат кармините станаа топ производи за усни кои лесно беа вклопени во секое годишно време и тренд. Но, и сјајните кармини, иако неправедно запоставени, можат да изгледаат сосема заводливо и интересно да го надополнат секој моден тренд, особено гламурозната вечерна шминка и долгите тоалети.

Затоа, оваа есен јас одлучив повторно да им дадам шанса на сјајните кармини што резултираше со поеднакво добар изглед и хидрирани усни.

Сепак, не се откажав од мат кармините кои навистина знаат да изгледаат феноменално и да ја направат и наједноставната шминка гламурозна.

Така составив листа од омилени есенски кармини во кои се најдоа и сјајни и мат нијанси, а се надевам дека овие мои предлози ќе Ви помогнат во изборот на карминот за усни кој ќе стане Ваш фаворит оваа есен.

Мои топ 5 кармини за усни за есен 2016 година :

  1. Gosh Matte lipstick No.008

SLIKA-1

  1. Avon matte lipstick color Wild Cherry

SLIKA-2

3 Aura Shine Excess No.760

slika-3

4.Aura Absolute matte No.611

slika-4

  1. Deborah laque liquid lipstick no7

SLIKA-5

 

Марија Ѓорѓијоска Анѓелеска, beauty-блогер и сопственик на блогот My Make Up Bag M

 

насловна слика/ alluremakeup.fr

останати слики/ makeupandbeauty.com, pinterest.com, mojneseser.com, primpingperth.com, szminki.sklep-outlet.pl

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.