Маска за коса со маслиново масло и банана

маска за коса со банани и маслиново масло
маска за коса со банани и маслиново масло

За редовна нега и хранливост на косата, за заштитита ја од пукање и сувост, ви препорачуваме една маска, едноставна за приготвување, со само само 2 природни состојки:

Банана и Маслиново масло.

 

 

Маслиново масло - Галафарм
Маслиново масло – Галафарм

 

Испасирајте ја бананата измешајте ја со една лажичка маслиново масло. Ставете ја смесата на косата, благо масирајте ја и оставете ја да делува од 20-30 минути. Потоа продолжете со вашата рутина со миење и шампонирање на косата.