За дамите – совршен подарок за празниците!

Изненадете ја Вашата пријателка, мајка, тетка, баба, сестра, сакана со прекрасните производи од Sensilis Face Care колекцијата за нега на усни од Галафарм.

Sensilis® колекцијата за нега на зрела кож аe збогатена со револуционерните компоненти Ресвератрол (екстракт од црвено вино) и биоактивен тетрапетид-21 (природно присутен во протеините на кожата). Ресвератрол е моќна активна компонета добиена со екстракција од црвено вино, произведено на плантажите во Франција. Ресвератролот ја штити кожата од штетното УВ зрачење, помага при воедначување на тенот, ја намалува појавата на брчки, ја затегнува кожата и ги измазнува ситните линии околу очите, устата и на челото.

SLIKA-2

SENSILIS® FACE CARE дневна крема SPF 15 со UVA и UVB заштита

Sensilis® Face Care дневната крема длабински ја хидратира кожата и помага во подобрување на нејзината еластичност, ги измазнува постоечките и ја намалува појавата на нови брчки и линии.

– Ја намалува појавата на брчки и линии на кожата
– Збогатена со Ресвератрол (екстракт од црвено вино), Тетрапептид и Витамин Е
– Наменета за сите типови на кожа

Пакување 50 ml

 

SENSILIS® FACE CARE ноќна хранлива крема

Sensilis®  Face Care ноќната хранлива крема интензивно ја негува кожата на лицето во текот на ноќта, ги измазнува постоечките и ја намалува појавата на нови брчки и линии.                       

– За еластична и затегната кожа
– Збогатена со Тетрапептид, Ресвератрол (екстракт од црвено вино) и Провитамин Б5
– За освежена и нежна кожа наутро
– Наменета за сите типови на кожа

Пакување 50 ml

 

SENSILIS® FACE CARE крема за нега на кожата околу очите

Sensilis® Face Care кремата за нега на кожата околу очите ја намалува појавата на темни кругови и брчки околу очите. Видливо ја затегнува кожата давајќи и свеж и блескав изглед.

– Ги намалува темните кругови околу очите
– За мазна кожа со младешки изглед
– Збогатена со витамини, екстракт од црвено вино и тетрапептид
– Наменета за сите типови на кожа

Пакување 25 ml

 

SENSILIS® FACE CARE крема за осветлување на темни дамки на кожата

 

Sensilis® Face Care кремата за осветлување на темните дамки на кожата со Ресвератрол (Екстракт од црвено вино) и УВ заштита ја намалува појавата на пеги, темни дамки и дамки предизвикани од стареење. Кожата изгледа посветла, а тенот воедначен. УВ заштитата ефикасно помага при спречување на понатамошно оштетување и пигментација предизвикани од сонцето.

– Ја осветлува кожата
– Ја намалува појавата на темни дамки и хиперпигментација
– За блескав изглед
– За хидратирана и еластична кожа
– Содржи SPF 15
– Наменета е за сите типови кожа

Пакување: 25 ml

 

SENSILIS® FACE CARE ДЕРМОГАЛ лосион за масна и проблематична кожа

Sensilis® Face Care Дермогал лосионот нежно ги отстранува нечистотиите, ги стега порите и ја подобрува текстурата на кожата. Салицилната киселина прави благ пилинг на кожата и ги чисти затворените пори.

– Прави благ пилинг и ги чисти порите
– Ги отстранува нечистотиите и ја oсвежува кожата
Пакување: 200 ml

 

SENSILIS® FACE CARE ДЕРМОГАЛ млеко за акни со преципитиран сулфур 5%

Sensilis® Face Care Дермогал млекото ја редуцира појавата на акни со тоа што го инхибира растот на причинителот Propionibacterium acnes, прави пилинг на кожата, ги чисти затворените пори и го отстранува вишокот на маснотии од кожа.

– Ја намалува појавата на акни
– Го отстранува вишокот на маснотии од кожата
– Ги чисти порите
Пакување: 200 ml

 

Производител: Галафарм Скопје

Галафарм е производствена компанија за козметички, диететски, хербални и ОТЦ производи. Лоцирана е на производствена површина од 2500м², и опремена со современа технологија, и производство во чиста средина се со цел да се овозможи најдобар квалитет за нашите производи. Поседуваме долгогодишно искуство за равој, производство и пакување на голем број на течни и полу -цврсти фармацевтски производи, диететски производи, и козметика. Сите производствени процеси се надгледувани од високо едуцирани луге кои секојдневно го применуваат своето знаење и искуство. Креиравме бизнис ориентиран кон потрошувачот и поседуваме ISO 9001:2008 сертификат од 2003 година. Компанијата е изградена, дизајнирана, и опремена во согласност со барањата на Добрата Производствена Пракса.

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.