Викенд маркет-шопинг

Кога мислам на здраво а вкусно лепче, мислам на лепчињата на Уни Лукс!

 

*Совршена комбинација со Вашиот омилен и вкусен појадок, ручек, вечера…

*Во блага комбинација намачкани со џем, мед, крем, или во солена – декорирани со вкусно сиренце, кашкавалче, ајварче…

*Со Вашиот омилен топол оброк.

*За сендвичот да биде уште повкусен.

 

Бел леб сечен на кришки

Исечен на кришки, идеален за лесна употреба и приготвување на сендвичи.

SECEN-BEL-LEB---PH

 

Мини леб

Бел леб направен од пченично брашно со вкусна и мека средина и крцкава кора.

MINI-LEB---PH

 

Биолошки леб

Произведен од мешавина на брашна од висококвалитетнa пченицa. Нискокалоричен и полн со природни минерали и целулоза која е посебно благотворна за дигестивниот тракт.

BIOLOSKI-LEB

 

 

Ржан леб сечен на кришки

Произведен од ржано брашно добиено од цели црна ‘рж и пченично брашно. Се препорачува како не заменлив производ при здрава и правилна исхрана, особоено погоден за дијабетичари.

RZAN-LEB

 

Диетален леб сечен на кришки

Произведен од мешавина на посебни брашна, богат со витамини, минерали и растителни влакна. Посипан со повеќе видови семиња. Погоден при диети и здрава храна.

DIETALEN-LEB

 

Интегрален леб сечен на кришки

Направен од интегрално брашно добиено од цело зрно од пченицата, поради што во лебот се задржани сите витамини, минерали и ензими. Се препорачува како незаменлив производ при здрава и правилна исхрана.

INTEGRALNO

 

Чијабата

Трациционален леб по италијански рецепт, печен на специјална патосна печка. Рачно изработен со посебен вкус и мирис и шупликава средина. Вреди да се проба!

CIABATA---PH

 

Тост леб

Направен од квалитетни состојки, препознатлив по својот извонреден вкус и посебна арома. Погоден за секоја пригода и одличен за приготвување на вкусни сендвичи. Без конзерванси.

TOSTI

 

Произведува: Уни Лукс Скопје

www.uniluks.mk

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземeн текстот.