Babygal крем пудра-нов производ од Галафарм

Зошто да ја изберете Babygal крем пудрата наместо класичните пудри во прав и течна пудра?

*Се избегнува нередот од класичната пудра во прав: наместо прав насекаде околу Вас и Вашето бебе добивате нежна крем пудра со истото благотворно дејство.

Талкот е вграден во нежна крем формулација па така не мора да се грижите дека Вашето бебе несакајќи може да вдише од правот а со тоа да настане  иритација на дишните патишта. Освен благотворното дејство на талкот кој го впива вишокот на влага од кожата и цинк оксидот кој го смирува црвенилото и иритациите, воедно ја негува и хидрира кожата бидејки е збогатена со екстракти од Алое Вера и Камилица.

SLIKA-2

-Многу полесно се нанесува  за разлика од класичните пудри во прав и течна пудра и не остава бели траги по кожата.

-Наменета за секојдневна заштита и нега на бебешката кожа.

-Збогатена со цинк оксид, алое вера и екстракт од камилица.

-Го апсорбира вишокот на влага и формира заштитен слој кој површината на кожата ја

одржува сува.

-Спречува и смирува црвенило и иритации предизвикани од триење и влажни пелени.

-Ја смирува кожата при осип предизвикан од прекумерно потење во тек на летниот период.

-Се препорачува и за возрасни со чувствителна кожа.

 

Производител: Галафарм Скопје

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.