SENSILIS® супер-нега на раце и нокти

Галафарм ја претставува својата колекција за нега на нокти и раце, под новиот бренд Sensils Body & Nail Care:

Кои производи ги содржи оваа колекција и што треба да знаеме за нив? треба да знаеме за оваа колекција?

Колекцијата Sensils Body & Nail Care е составена од одличната крема за нега на раце Sensilis (подобрена во нов дизајн), и ацетоните за отстранување на лакот за нокти Sensilis Nail Care (со нов дизајн), кои истовремено ги штитат ноктите и кутикулите.

SLIKA-2
со нов дизајн

Може да изберете некој од следните видови на Sensilis Nail Care ацетони:

SENSILIS® NAIL CARE CLASSIC

отстранувач на лак за нокти

– Наменет за сите типови на нокти
– Збогатен со масло од лаванда и Витамин Е
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE 3 во 1

отстранувач на лак за нокти 

– Наменет за негување, навлажнување и чистење на ноктите
– Збогатен со Алое Вера, камилица и екстракт од црвено вино
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE OILY

отстранувач на лак за нокти

– Ги заштитува ноктите од сушење, белење и пукање
– Збогатен со мешавина од природни масла
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE STRENGHTENING

отстранувач на лак за нокти

– За обновување на слаби, тенки и кршливи нокти
– Збогатен со Пантенол и екстракт од црвено вино
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® NAIL CARE ACETONE FREE 

отстранувач на лак за нокти

– Наменет за вештачки и осетливи нокти
– Со витамин Е, Пантенол и екстракт од Камилица
– За лесно и брзо остранување на лак за нокти

Пакување: 100 ml

SENSILIS® HAND CARE хранлива крема за раце и нокти

Богата, заштитна, безмасна крема која длабински хидратира и ја

враќа мекоста на кожата.

– Ги храни ноктите и кутикулите и ја одржува кожата нежна и мека
– Збогатена со екстракт од црвено вино, провитамин Б5 и глицерин

SLIKA-3
со нов дизајн

 

КРЕМА ЗА РАЦЕ ФЛАЕР

Произведува: Галафарм Скопје

www.galafarm.com.mk

 

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.