Две нови Sensilis масла од Галафарм

Покрај веќе докажаниот квалитет на бадемовото, ореовото, чичковото, невеновото, маслиновото, кантарионовото, рицинусовото, кокосовото масло, Галафарм својата колекција Sensilis масла ја збогатува со уште 2 исто така квалитетни масла, одлично спакувани и со прекрасен дизајн:

Sensilis®Масло од Морков

(Екстракт од корен на морков во маслиново масло)

-Природен извор на бета каротен и витамин Е.

-Ја хидратира, храни и штити кожата од штетните сончеви зраци.

-Се препорачува за нега на сите типови на кожа особено за сува, рапава, испукана и зрела кожа склона кон појава на брчки.

-Jа хидратира и јакне косата, со што таа станува мека, сјајна и со поголем волумен.

Пакување: 50 ml

MASLO---MORKOV

Sensilis®Масло од Чајно дрво

(мешавина со маслиново масло)

-Го смирува надразнетиот скалп, помага при отстранување на перутот, го јакне коренот на косата.

-Поради своите благи антисептични и антибактериски својства маслото од чајно дрво се користи и при проблеми со кожата како акни, црвена и чувствителна кожа.

-Маслото од чајно дрво помага при отстранување на непријатните тегоби предизвикани од габично заболување.

Пакување: 50 ml

MASLO---CAJNO-DRVO

Произведува: Галафарм Скопје

galafarm.com.mk

Facebook/Galafarm

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.