„Smoothie“ против настинка

Моменталното променливо време кај многу луѓе предизвикува настинки. Излечете ја настинката со ова зелено „smoothie“.

2

Потребни состојки:

Сок од 2-3 цедени портокали

½ лимон

1 банана

2 шолји млад спанаќ

2 супени лажици чиа семе

1 кафена лажица свеж ѓумбир

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со парче портокал.

На здравје!

3

 

Е.С.

photos/pinterest.com, archanaskitchen.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.