„Smoothie“ против главоболка

Ослободете се од несаканата главоболка на лесен и природен начин. Подгответе си го ова вкусно smoothie и уживајте во него додека чувствувате како главоболката исчезнува.

SLIKA-2

Потребни состојки:

1 шолја кокосово млеко

2 портокали

1 банана

3 шолји сецкан кељ

1 кафена лажица ленено семе

SLIKA-3

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и изблендирајте. Содржината сипете ја во 2 чаши и декорирајте со парче банана или портокал.

На здравје!

 

Подготвила: Е.С.

 

photo1/ thefeedfeed.com

2/ bonappetit.com

3/ bazaar-gadget.com

 

*За примена на препораките во текстовите поврзани со здравје и исхрана, доколку е потребно, претходно консултирајте се со стручно лице.

*Доколку преземете содржина од mygalalife.com, задолжително е да се постави извор од каде е преземена истата.