СПИРУЛИНА ВО ПРАВ–ВОЛШЕБНА ANTI-AGE СОСТОЈКА

Спирулината е една од најпосакуваните додатоци во исхраната, бидејќи содржи многу здравствени придобивки. Освен што е позната како супер-храна, одлична

Read more

2 во 1: Smoothie и маска за лице од лубеница

Ова е период на вкусните и сочни лубеници кои можат да Ве разладат во топлите летни денови. Освен многубројните благодети

Read more

Рецензија: Маска за масна кожа на лице

Sebo Vegetal е колекција наменета за нега на масна кожа на лице. Во себе содржи Бајкаласка прав односно пудра, која

Read more

Маска од овес за чувствителна кожа на лице

Овесот е житарица која има лековито дејство врз кожата, а особено се препорачува кај иритирана и надразнета кожа. Токму поради

Read more