Марија: Пролетна хидратизација на кожата

Пролетна хидратизација на кожата на лицето Пролетта е период од годината кога временските  прометите кои ги носи со себе, предизвикуваат

Read more

Маска од овес за чувствителна кожа на лице

Овесот е житарица која има лековито дејство врз кожата, а особено се препорачува кај иритирана и надразнета кожа. Токму поради

Read more

Две нови Sensilis масла од Галафарм

Покрај веќе докажаниот квалитет на бадемовото, ореовото, чичковото, невеновото, маслиновото, кантарионовото, рицинусовото, кокосовото масло, Галафарм својата колекција Sensilis масла ја

Read more

Привлечни и средени нозе за пролетното сонце

Сезоната на високи температури само што не почнала. Тоа овозможува носење на кратки фустани и панталони, односно изложување на нозете

Read more

Промо-листа од Галафарм: Sensilis масла

Sensilis® Невеново масло – Ефикасно за сите типови на кожа – Содржи биофлавоноиди кои имаат заштитна функција и спречуваат предвремено стареење

Read more