2 во 1: Smoothie и маска за лице од лубеница

Ова е период на вкусните и сочни лубеници кои можат да Ве разладат во топлите летни денови. Освен многубројните благодети

Read more

Рецензија: Маска за масна кожа на лице

Sebo Vegetal е колекција наменета за нега на масна кожа на лице. Во себе содржи Бајкаласка прав односно пудра, која

Read more

Марија: Пролетна хидратизација на кожата

Пролетна хидратизација на кожата на лицето Пролетта е период од годината кога временските  прометите кои ги носи со себе, предизвикуваат

Read more

Марија: Doctor’s antiacne линија за лице

Неодамна, во мојата колекција на козметички производи пристигнаа новитети на брендот Doctor’s, за што може да го погледнете целосниот „haul“ пост,

Read more

Маска од овес за чувствителна кожа на лице

Овесот е житарица која има лековито дејство врз кожата, а особено се препорачува кај иритирана и надразнета кожа. Токму поради

Read more